Brukselskie spotkanie poświęcone energetyce jądrowej

 

24 października 2017r., w Brukseli odbędzie się spotkanie brokerskie poświęcone m.in. tematyce energii jądrowej i najnowszemu konkursowi w programie Euratom oraz Energia.

Spotkanie dotyczyć będzie tematyki konkursów przewidzianych na 2018 rok: energetyki jądrowej (w tym: zagadnień zarządzania odpadami promieniotwórczymi; ochrony radiologicznej ; wykorzystania infrastruktur badawczych do celów edukacyjnych oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań dotyczących bezpieczeństwa nuklearnego na rzecz społeczeństwa a także tematów związanych z bezpieczeństwem, modernizacją reaktorów II i III generacji; rozwojem reaktorów IV generacji i małych reaktorów wodnych) oraz efektywności energetycznej, gospodarki niskoemisyjnej, zagadnień związanych z inteligentnymi miastami. I połączone będzie z dniami informacyjnymi organizowanymi dla powyższej tematyki przez Komisję Europejską.

Rejestracja jest możliwa pod linkiem: https://www.b2match.eu/energycall2018/sign_up tylko do 13 października. Będzie to wspaniała okazja do osobistych spotkań z europejskimi naukowcami, planującymi złożenie wniosków projektowych w najbliższym konkursie oraz do rozmowy z urzędnikami Komisji Europejskiej. Zachęcamy Państwa do udziału.