EIT Awareness Day

 

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE oraz Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) w Budapeszcie zapraszają na konferencję pt.: „EIT Awareness Day”, która odbędzie się 25 września 2018 r. w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii (Sala Pod Kopułą), Plac Trzech Krzyży 3/5, Warszawa. 

Podczas konferencji przedstawiona zostanie bieżąca działalność EIT w Polsce i w Europie. Poznacie Państwo również możliwości współpracy pomiędzy podmiotami zarówno z Polski, jak i Europy w obszarze badań, biznesu i edukacji.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkich przedstawicieli reprezentujących przemysł, naukę oraz edukację. Wydarzenie będzie okazją do spotkań z przedstawicielami sześciu działających innowacyjnych wspólnot EIT oraz dyskusji.

Spotkanie ma charakter cykliczny. EIT odwiedza poszczególne kraje Unii Europejskiej, celem promocji tzw. Wspólnot Wiedzy i Innowacji (Knowledge and Innovation Communities), innych działań (EIT RIS3) oraz popularyzacji modelu innowacji.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Udział w konferencji w Warszawie zapowiedzieli: Martin Kern – dyrektor EIT; Piotr Dardziński – sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego; Beatrice Boots, dyrektor EU STEAM Coalition oraz Zygmunt Krasiński, dyrektor KPK PB UE.

Link do agendy: http://www.kpk.gov.pl/wp-content/uploads/2018/08/EIT-Awareness-Day-_Poland_Agenda-1.pdf

Całość wydarzenia będzie odbywać się w języku angielskim. Wstęp bezpłatny. Wymagana jest rejestracja poprzez stronę www.kpk.gov.pl. Link do rejestracji: http://www.kpk.gov.pl/?event=eit-awareness-day