15 listopada 2018 r.

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE w Lublinie zaprasza wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenie pt.:

 

Nowy portal Komisji Europejskiej
niezbędne narzędzie dla naukowców ubiegających się i realizujących granty finansowane przez KE

 

Małymi krokami żegnamy się ze stroną Participant Portal, która będzie funkcjonować tylko do końca tego roku. Zastąpi ją nowy, ulepszony portal Komisji Europejskiej The Funding & Tenders Portal. Stąd potrzeba szkolenia, którego celem jest zapoznanie uczestników z funkcjami i zasobami nowego portalu, a także przedstawienie innych elektronicznych źródeł informacji Komisji Europejskiej, które są bazą wiedzy przydatnej zarówno wnioskodawcom jak i beneficjentom programów ramowych UE. Wiedza ta jest konieczna do efektywnego uczestnictwa w programie i dotyczy zarówno naukowców, jak i przedsiębiorców.

 

W trakcie spotkania dowiecie się Państwo m.in.:

  • Gdzie znaleźć formalne reguły dotyczące uczestnictwa w programie?
  • Jak znaleźć konkursy, oferty stypendialne oraz oferty współpracy?
  • Jak wpisać się do bazy ekspertów?
  • Gdzie znaleźć zrealizowane wcześniej projekty i ich rezultaty?

 

Szkolenie odbędzie się 15 listopada 2018 r. (czwartek) w godzinach: 11:00 – 12:30 w auli Instytutu Agrofizyki Polskiej Akademii Nauk w Lublinie, ul. Doświadczalna 4.

 

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu prosimy o zarejestrowanie się poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.rpklublin.pl w zakładce "SZKOLENIA".

 

Informujemy, że udział w spotkaniu jest bezpłatny, jednakże decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy rejestrować się tylko w przypadku niezawodnego przybycia i apelujemy o nieblokowanie miejsc. Zgłoszenia przyjmujemy do 14 listopada 2018r.

 

Wszelkich informacji związanych ze spotkaniem udzielają:

  • p. Sylwia Nowak, e-mail: s.nowak@ipan.lublin.pl, tel.: 81 744 50 61 w.118
  • p. Michał Marszałowicz, e-mail: m.marszalowicz@ipan.lublin.pl , tel.: 81 744 50 61 w.118

Serdecznie zapraszamy
Zespół RPK Lublin