Irlandia: zostań liderem w zakresie inteligentnych systemów produkcyjnych.

 

Doświadczeni naukowcy, specjalizujący się w inteligentnych systemamach produkcyjnych, mogą starać się o grant programu SMART 4.0 na pobyt badawczo szkoleniowy w Irlandii.

Program został wdrożony przez irlandzkie konsorcjum CONFIRM - Centre for Smart Manufacturing, które skupia 8 uniwersytetów oraz licznych partnerów przemysłowych. Finansowany jest w ramach działania Marie Skłodowska-Curie Action COFUND. Jego celem jest pomoc w rozwoju kariery najlepszym wschodzącym talentom w dziedzinie inteligentnych systemów produkcyjnych. Na zainteresowanych czeka 16 stypendiów. Każdy uczestnik programu otrzyma atrakcyjne wynagrodzenie oraz świadczenia dodatkowe zależne od sytuacji rodzinnej. Program umożliwia ponadto udział w szkole wiosennej lub letniej, corocznej konferencji, trzymiesięczne oddelegowanie do partnerów przemysłowych a także szkolenia podnoszące kwalifikacje pracownicze.

Stypendyści zostaną wyłonieni na podstawie konkursu ofert. Pierwszy nabór już trwa. Wnioski należy składać do 31 grudnia 2019 r. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej programu, pod adresem: http://smart.confirm.ie/. Kolejny nabór przeprowadzony zostanie w 2020 r.